Začne oprava další části Průmyslové ulice v Praze

V pondělí 24. června začnou přípravné práce před zahájením rekonstrukce druhé poloviny Průmyslové ulice v úseku od ulice Teplárenská až k ulici U Stavoservisu. Přípravné práce zasáhnou do provozu v místě. Rekonstrukci Průmyslové ulice provedou kolegové z EUROVIA CZ pro TSK Praha a potrvá do konce léta.

První polovina oprav Průmyslové ulice v úseku mezi křižovatkami Hostivař a Hloubětín proběhla loni v létě a letos v opravách pokračujeme v úseku od ulice Teplárenská až k ulici U Stavoservisu. Před zahájením hlavních oprav dne 29. června musíme místo stavebně připravit a vybudovat přejezdové pásy, aby v době prací byla zajištěna dopravní obslužnost v místě.

V termínu od 29. 6. 2024 do konce srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře. Provoz bude veden obousměrně druhým jízdním pásem a vjezd do ulice Teplárenská bude umožněn jen v termínu od 9. 7. do 31. 8. 2024. Vjezd do Fashion Areny bude ve směru z Hloubětína do Hostivaře umožněn pomocí vratného přejezdu přes střední dělící pás za samotnou stavbou.

Součástí oprav je kompletní výměna vrstev komunikace včetně podkladových. Vybudováno bude nové odvodnění komunikace, dále bude obnoveno vodorovné i svislé dopravní značení včetně nových zálivů pro MHD.

Jsme si vědomi toho, že omezení v tomto velmi vytíženém místě může způsobit komplikace a chtěli bychom požádat řidiče o trpělivost a ohleduplnost. Dokončení prací se plánuje v závěru letních prázdnin.

Základní informace:

Název stavby: Rek. ul. Průmyslové (U Stavoservisu – Tiskařská)
Investor: Technická správa komunikací hl. m. Prahy
Zhotovitel: EUROVIA CZ
Doba výstavby: 06–08/2024