Soutěž historických vozidel 1000 mil československých

Automobilový retro závod 1000 mil československých po roce opět zamířil do Středočeského kraje. Ráno 13. června byly v kolínském areálu společnosti EUROVIA CZ k vidění historické vozy domácí provenience od značek jako Praga, Aero nebo Tatra, ale i zahraniční legendy od Bugatti, Bentley či Lagondy.

1000 mil navazuje na asi nejznámější a nejobtížnější automobilový závod první republiky, který byl po 70leté pauze opět obnoven v roce 2015. Dnes jde o mezinárodní setkání historických vozů. Podobně jako v minulých ročních i letos se představily vozy z předválečné doby, nejstarším účastníkem byl Praga Mignon z roku 1916. Nejmladší automobily pocházejí z roku 1939, novější modelové řady nejsou regulemi soutěže povoleny.

Celá trať propojuje Českou republiku a Slovensko. K Bratislavskému hradu závodníci dorazili v pozdním čtvrtečním odpoledni. V pátek pokračovali v okružní cestě po západním Slovensku a navštívili například město Pezinok nebo hrad Děvín. V sobotu v pozdních odpoledních hodinách se přes Brno vrátili zpět do Prahy, kde byl závod před budovou Národního technického muzea ukončen. V cíli soutěže pak byly k vidění ty nejkrásnější historické automobily u nás.

EUROVIA CZ je jedním z hrdých partnerů této akce.