Přestavba křižovatky Kosmonosy jde do další fáze

Přestavba mimoúrovňové křižovatky na dálnici D10 u Kosmonos, kterou provádějí kolegové z EUROVIA CZ, jde do další fáze. O víkendu bude probíhat montáž podskružení mostů na nově budovaných nadjezdech. Akce si vyžádá omezení dopravy na dálnici D10.

Práce na přestavbě mimoúrovňové křižovatky na dálnici D10 u Kosmonos probíhá podle plánu. Na konci května byla uvedena do provozu první komplexní část dlouhá 600 m. Jedná se o přímou sjezdovou větev z dálnice D10 ve směru od Liberce do Kosmonos. Dobudovány byly mostní pilíře a nyní se práce dostávají do další fáze. O tomto víkendu bude probíhat montáž podskružení, na kterou bude navazovat betonáž mostovky nových mostů.

Montáž mostních skruží na dvou mostech za sebou si vyžádá vymezení dopravy z častí dálnice D10 ve směru z Prahy na Liberec. Doprava bude vedena v režimu 2+1 jízdní pruh v druhé části dálnice, tj. z Liberce na Prahu. Tento režim jízdy bude v místě od páteční půlnoci 14. června do nedělního večera 16. června. K vymezení dopravy z poloviny dálnice dojde z bezpečnostních důvodů, protože budeme pracovat nad dálnicí v místě.

Totožné práce v opačném směru se zopakují o nadcházejícím víkendu 22. – 23. června.

Zprovoznění nové mimoúrovňové křižovatky se plánuje na léto roku 2025.